Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 12:50 Bu haber 1594 kez okundu
 
İşletme Kayıt Belgesinin teyidi nasıl yapılır?
Karar No : 2020/UH.II-70
YEMEK İHALELERİ Haberi
İşletme Kayıt Belgesinin teyidi nasıl yapılır?

Sunulan işletme kayıt belgesinin geçerliliğini kaybettiği, bahse konu belgenin ihale tarihinde geçerli olduğu halde ihaleden sonra iptal edildiği için geçerliliğini yitirdiği,

 

 

Başvuru sahibinin iddiasına ilişkin olarak:

 

İhaleye ait İdari Şartname’nin “İhaleye katılabilmek için gereken belgeler ve yeterlik kriterleri” başlıklı 7’nci maddesinde “7.1.İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilginlerin e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.:

ı) İstekli firmalar, 5996 sayılı Kanun gereği alınan İşletme Kayıt Belgesinin aslını veya noterce tasdikli belgeyi teklif ile birlikte verilecektir.” düzenlemesi yer almaktadır.

 

Yapılan incelemede, ekonomik açıdan en avantajlı teklif sahibi Danış Kurumsal Hizm. İnş. Yem. Hizm. Tem. Gıda San. ve Tic. A.Ş. tarafından Siirt Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenmiş işletme kayıt belgesinin sunulduğu, söz konusu belgede işletme faaliyet konusunun “Gıda Üretimi Yapan İşletmeler” olduğu, belgenin ilk veriliş tarihinin 02.08.2019 olduğu görülmüştür.

 

Bahse konu belgenin teyidinin inceleme tarihi itibariyle “http://ggbs.tarim.gov.tr/” internet adresinden yapılabildiği, dolayısıyla söz konusu belgenin geçerli olup olmadığına ilişkin bir tereddüttün bulunmadığı anlaşıldığından başvuru sahibinin iddiasının yerinde olmadığı sonucuna varılmıştır.

Kaynak: (E-İhale) - Elektironik İhale Editör: Fatma KARAGÖZ
Yorumlar
Haber Yazılımı